Jihoamerická vína Rodinná vinařství

Naše firma je výhradním dovozcem vín rodinných vinařství z Argentiny a Uruguaye. V Argentině vznikla již před několika lety úzká spolupráce s vinařstvími Goyenechea (San Rafael), Fabre Montmayou (Mendoza, Rio Negro) a Humberto Canale (Rio Negro). V roce 2008 jsme rozšířili svůj sortiment o dalšího významného výrobce skvělých vín v Uruguayi. Umění bratří Pisánů je vrcholem uruguayského vinařství a právem se řadí  mezi nejlepší vinaře světa.

Goyenechea

Společnost Goyenechea Y Cia. byla založena v roce 1868 pány Narcisem a Santiagem Goyenechea, baskitskými imigranty , kteří začali v Buenos Aires obchodovat s vínem a likéry. Na přelomu století rodinná firma vysadila vinice ve Ville Atuel, v oblasti San Rafael. Jednalo se o 1200 hektarů. Tato zóna se nachází v jižní části provincie Mendoza.

Dnes po mnoha letech se věnuje vinicím již pátá generace a to se stejným nadšením a nasazením, jako v prvopočátcích. Produkuje vynikající vína, která se postupně prosadila nejen na místním trhu, ale i v zemích Evropy jako je např. Německo, Velká Británie, Francie a dnes i Česká republika. Velkou popularitu mají v USA a Kanadě.

Kapacity sklepů přesahují 14 milionů litrů. Společnost se zaměřuje na vysokou kvalitu technologie, vyuľívá nejmodernějších poznatků, ale zároveň se vrací k mnohaleté tradici a zkušenostem.

Z červených odrůd , které firma pěstuje, jmenujme především Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec a Syrah.

U bílých odrůd převládají Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pineau de la Loire a Tocai Friulano.

Fabre Montmayou

V roce 1992 přijel z Bordeaux do Argentiny pan Hervé Joyaux Fabre, obchodník s vínem, aby tu koupil svoje vinice a začal produkovat kvalitní vína podle svých představ. Chtěl zúročit svoje znalosti, kvalitní odrůdy a ideální prostředí. Po roce našel  optimální oblast pro realizaci svých snů: Vistalba, Luján de Cuyo county v provincii Mendoza, která leží v nadmořské výšce 1 080 metrů . Kraj je vyhlášený mimořádnými podmínkami pro pěstování hroznů a skvělou kvalitou vyprodukovaných vín. Hervé Joyeaux Fabre koupil stoleté vinice, na které narouboval vybrané odrůdy, vybudoval nové zázemí a velmi brzy se prosadil se svými produkty v celém světě. O něco později se rozhodl o rozšíření vinic v Rio Negro, Patagonii, kde pěstuje a produkuje mimo jiné i vyhlášený Merlot a Malbec.

Výrobce se zaměřuje na ekologické pěstování bez pesticidů a chemikálií a pro dosažení nejvyšších kvalit bývá část hroznů již během vegetace odstraněna. Vinobraní v březnu je čistě ruční záležitostí.

I přes svoji ekologickou filozofii založenou na tradicích , nezapomíná vedení vinařského sdružení na nové technologie. Vína sklepu Domaine Vistalba se prodávají pod etiketou Fabre Montmayou, Infinitus či Phebus a bývají pravidelně oceňována na všech významných konkursech vín světa.

Humberto Canale

Vinice a sklepy velmi úspěšné a známé společnosti Humberto Canale se nacházejí na samém okraji vzdálené a nechvalně proslulé oblasti Patagonie, v Alto Valle, Rio Negro. Jsou to nejjižněji položené vinice jižní polokoule. Oblast se vyznačuje velice specifickým klimatem. Noci bývají značně chladné, dny slunečné s vysokými teplotami. Toto se projevuje především v době sklizně, což umocňuje např. index barviva a pozitivně ovlivňuje kvalitu hroznů, především takových odrůd, jako je Pinot Noir.

Již po několik generací se snaľí rodina pana Guillerma Barzi Canale o rozšiřování vinic, zlepšování technologie a především o vývoz těch nejkvalitnějších vín Argentiny. A díky velkému úsilí se jim to mimořádně daří.

Pěstují se odrůdy jako Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Merlot, Malbec, Torrontés, Saivignon a Semillón. Vína se prodávají pod etiketou Humberto Canale, Diego Murillo a Marcus a získavají vysoká ocenění ve světě, především opakovaně na Vinexpu v Bordeaux.

Pisano

PISANO patří mezi menší rodinné sklepy s přímo uměleckou tradicí vyrábět vína, která mají svůj mimořádný charakter. Bratři Pisano , Daniel ( ředitel exportu), Eduard (vinohradník) a Gustavo (enolog), velmi dobře chápou jak nakládat s hrozny, odrůdou, mimořádnou sklizní či dřevem. Jejich vína jsou elegantní, harmonická, perzistentní, s osobitou tváří. Dnes je tento sklep vyhlášen svými víny po celém světě, který nemůže jinak než se pokorně poklonit.

Více jak 3 století vznikala rodinná tradice těchto vinařů na území Itálie, jejich původní vlastí. Snažili se vždy o vysoce kvalitní kultivovaná vína . Historie vinohradnictví rodiny Pisano na území Uruguaye začala v roce 1870, kdy Francesco Pisano, pra-pradědeček Daniela, Edvardo a Gustavo , poprve dorazili do této země. Don Cesare Secundino Pisano , první syn , přicestoval do Uruguay v roce 1914 a usadil se v oblasti Progresso. Vysadil zde  vinice a v roce 1924 vyrobil své první víno.

Rodinné vinice vyrostly na hlinitém a vápenitém podloľí v blízkosti Rio de la Plata, 25 km severně od Montevidea , v oblasti zvané Canelones, která je nejvýznamnější vinařskou oblastí Uruguaye. Vinařská obec Progresso, kde sklep Pisano sídlí, patří k těm nejlepším. Toto místo využívá slunečného a zároveň chladného klimatu Atlantiku. Na jejich 15 hektarech půdy se pěstují odrůdy Tannat, Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay či Sauvignon blanc, v malém množství pak i Sangiovese, Moscato či Giallo, vše italské odrůdy. Později se vysazovaly odrůdy Syrah, Pinot Noir a Viognier. Jejich produkce Tannatu je největší na světě.  Rodina Pisano založila rovněž vinice na 17 hektarech půdy v lokalitě Barrancal.