Rubrika: oceneni

Máme zlato!!!!

Malbec Quinta Generation Goyenechea 2010!

Tak to je on, náš šampión:-)

Na Hradeckém poháru vín získal tento Malbec 88 bodů a tím pádem zlatou medaili. Umístil se na 20. místě z asi 200 vzorků vín. Máme z toho velikou radost!

Malbec Quinta Generation pochází z argentinského vinařství Bodega Goyenechea. Odrůda Malbec je typickou odrůdou pro Argentinu. Dalo by se říct, že je to národní klenot a vlajková loď Argentiny.

Quinta Generation v názvu vína znamená v překladu ,,pátá generace´´ a je oslavou už páté generace rodiny Goyenechea, která se o vinařství a výrobu vín stará.

Tento Malbec má nádhernou temně rudou jiskrnou barvu. Je plný s velmi dobrou strukturou, vyvážený, elegantní a sametový. Voní po vanilce, fialkách, višních, koření a dřevě s tóny tabáku, kůže a kouře. Na patře zanechává dlouhodobě příjemné taniny. Je vhodný k dlouhodobé archivaci.

Víno zraje 12-18 měsíců ve francouzských sudech (nových a podruhé použitých) a poté 2 roky v lahvi.

Naprosto ideální je v kombinaci s jihoamerickým steakem ze svíčkové. Dobře ladí k těžším omáčkám.

Ideální teplota pro servírování je 18-20°C.

Jestli chcete tento Malbec ochutnat, dejte nám vědět nebo se stavte na skleničku v naší restauraci BEEF BAR. Máme pro Vás k dispozici mladšího sourozence a to ročník 2013. Vzhledem k tomu, že u argentinských vín nehraje ročník roli a tím pádem vína si stále drží stejnou kvalitu, můžete se těšit na senzační víno, které má před sebou zářivou budoucnost:-)